Jak wypromować klub fitness

Spełniło się Twoje marzenie i otwierasz klub fitness? Super, ale czy zatroszczyłeś się o jego należyte wypromowanie? Bez tego może być ciężko. Poniżej prezentujemy kilka porad.

W dzisiejszych czasach i w dobie galopującej konkurencji reklama i promocja świadczonych usług to praktycznie konieczność. Do tego typu spraw trzeba jednak podchodzić z głową. Warto też skorzystać z porad przygotowanych przez bardziej doświadczonych w tej kwestii osób.

Oznaczasz, wyróżniasz, zyskujesz

Zadbaj o właściwe oznaczenie klubu. Na rynku dostępne są specjalne naklejki na okna albo bannery do wieszania. Powiadom na nich o otwarciu klubu, pochwal się zaletami. Nie pobierasz wpisowego? Napisz o tym. Zatrudniasz certyfikowanych instruktorów – daj o tym znać. Twój klub na najnowsze wyposażenie? Pochwal się. Pamiętaj aby projekt graficzny naklejek był nowoczesny i dobrze wpisał się w identyfikację wizualną miejsca. Właśnie – identyfikacja wizualna to podstawa. Własne logo firmy to naprawdę minimum. Zadbaj też o wizytówki i ulotki – zaproś klientów do korzystania z usług także za ich pomocą.

WWW

Istotną rolę odkrywa też strona internetowa klubu fitness. Zamieść na niej nie tylko cennik, ale też informacje na temat tego, co daje klubowiczom uczęszczanie na zajęcia. Postaraj się aby strona była łatwa w nawigacji, miła dla oka i żeby dobrze wyglądała z poziomu urządzeń mobilnych takich jak na przykład telefon, tablet czy laptop. Strona www to nie koniec potencjału. Do dyspozycji masz też social media – czy to facebook czy to pinterest a może Twitter? Niezależnie od tego co wybierzesz pamiętaj, że social media to komunikacja obustronna. Oznacza to, że Twoi klienci mogą na bieżąco komentować Twoje posty i zachowania. Social media to natychmiastowe pochwały, ale – chyba nawet częściej, natychmiastowa krytyka. Jeśli decydujesz się już wkroczyć na ten właśnie obszar to zrób to świadomie i regularnie dostarczaj fanom interesujących treści.

Wydarzenie na miarę sukcesu

Kolejna kwestia to eventy promocyjne. To dobra metoda na ogranie początku działalności – dlaczego na otwarcie klubu fitness nie zaproponować klientom drzwi otwartych, konsultacji z trenerami? Nie trzeba wszystkiego organizować samemu – możemy zaprosić do współpracy firmę oferująca doradztwo dietetyczne czy porady psychologiczne i coaching. Pamiętajmy też, że naszym targetem są ludzie zamieszkali w promieniu kilku kilometrów od klubu fitness. Im lepsza lokalizacja, tym większa szansa na zdobycie klientów. Dla najbardziej lojalnych warto przygotować specjalne pakiety, rabaty i zniżki lub też usługi dodatkowe. Pomyślmy też nad ofertą zajęć – warto aby była ona dosyć szeroka żeby każdy mógł coś wybrać dla siebie.

You may also like...